25 Ağustos 2011

FringeCreators: J.J Abrams( Kendisi Lost'un yaratıcılarından biri aynı zamanda)Alex Kurtzman,Roberto Orci

Oyuncular: Anna Torv (Olivia Dunham)
Joshua Jackson (Peter Bishop)
John Noble (Dr. Walter Bishop)
Lance Reddick (Phillip Broyles)
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth)

Tür: Bilimkurgu,gerilim,gizem


Olaylar bir J.J Abrams klasiği olarak uçakta başlıyor.Aman Allahım yine mi uçak yine mi düşecekler diye düşünmekten alıkoyamıyorsunuz kendinizi eğer bir Lost tutkunuysanız;ama panik yok.Dizinin Lostla alakası yok.Tabi yine gizem açısından benziyorlar birbirlerine.allah sonunu benzetmesin.Amin :)

Her bölümde değişik gizemli vakalar yaşanıyor.Bu olaylar yapılan bilimsel deneylerin ürünü oluyor.Birileri sürekli deneyler yapıyor ve tüm dünyayı ve insanları denekleri olarak görüyor.Teknolojiden ürküyor insan ister istemez.
Karakterlerden söz edelim biraz da:

Olivia Dunham:


Kendisi FBI ajanı.Homeland Security'den :) Sarışın,uzun boylu güzel bir ablamız.Aynen fotoğrafta görüldüğü gibi takım elbiseler içinde geziyor; ama şu kıyafetlerin içinde bile oldukça güzel görünmeyi başarıyor,her nasılsa.Ayrıca ben Blake Lively'ye çok benzediğini düşünüyorum.dizide ise,oldukça güçlü,zeki ve cesur bir kadın.


Dr. Walter Bishop:Sevimli,çılgın,hafif psikopat bir bilim adamı.Uzun yıllar akıl hastanesinde yatmış.zamanında çılgın birçok deneye imza atmış.her olayı çözebiliyor maşallah.oldukça zeki ama en çok sevimli.Evet,benim hafızama sevimliliğiyle kazındı.Uzun yıllar hastanede yattığı için,en olmadık zamanlarda çok sevdiği yiyecekleri istiyor :) Bkz: yukardaki foto :)

Walter'cığımın bir de karizmatik fotoğrafını paylaşmak istiyorum.


Back to the future'daki çılgın Doktor Emmett Brown'dan sonra en çılgın,en sevimli doktor ödülünü kendisine verdim gitti.


Peter Bishop:Dawson's Creek'ten tanıdığımız Joshua Jackson hayat veriyor Peter Bishop'a.Bu adam yaşı ilerledikçe karizmatikleşmiş onu fark ettim.Dawson's Creek'te tombiş,gıcık bi şeydi.Ergenliğini bilirim yani;ama burada seveceksiniz kendisini.dizide Walter Bishop'ın oğlu rolünü canlandırıyor.Tüm bu olayları çözmede ekibe katkıları oluyor ve kendisinin deyimiyle Walter'a bakıcılık yapıyor :)

İşte muhteşem üçlü

Henüz 1.sezon 12. bölümdeyim.İzledikçe görüşlerimi bildirmeye devam ederim.Eğer siz de biraz zihin yorabileceğiniz güzel bir dizi arıyorsanız Fringe'i kesinlikle tavsiye ederim dememe gerek yok sanırım :)

3 yorum:

  1. Henüz daha yeni başladım diziye. Ilk sezonun bitmesine az kaldı. Ama azar azar izliyorum hemen bitirmeyeyim diye :)

    YanıtlaSil
  2. Henüz daha yeni başladım diziye. Ilk sezonun bitmesine az kaldı. Ama azar azar izliyorum hemen bitirmeyeyim diye :)

    YanıtlaSil
  3. kesinlikle yavaş yavaş izlemelisin.bitince boşluğa düştüm.aynı türde fringe benzeri bi dizi bulamadım henüz :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...